fbpx

Budowanie masy – trening w domu.

Budowanie masy - trening w domu.

Rzadko się zdarza, że osoby chcące wykonywać trening siłowy mają w domu mini siłownie. W takiej sytuacji znajdują się osoby, które nie mają możliwości dojazdu do najbliższego punktu, albo po prostu nie chcą chodzić na siłownie. Wstydzą się lub nie lubią wykonywać ćwiczeń przy innych. Jak więc zbudować mięśnie w domu i czy w ogóle jest to możliwe? Pomocne może okazać się choć minimalne wyposażenie. Przy ćwiczeniach warto zaopatrzyć się w taki sprzęt jak drążek sufitowy, drążek na ścianę, metalowe poręcze do ćwiczeń, gumy oporowe, ekspandery z drążkiem, taśmy treningowe TRX, drążek rozporowy, drewniane poręcze, profesjonalne kółka gimnastyczne. W zależności od tego, jakiego efektu oczekujemy – w taki sprzęt należy się zaopatrzyć.

budowanie masy – Plan treningowy.

Najważniejsze to ułożyć sobie odpowiedni plan treningowy. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz idealny dla Ciebie ebook – trening w domu dla początkujących. A jeśli jesteś już bardziej zaawansowanym zawodnikiem, to mam również ebook dla zaawansowanych! W ebooku przygotowałem 13 gotowych treningów, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zestawy treningowe zawierają ćwiczenia na najważniejsze grupy mięśni; trening nóg, klatki piersiowej, pleców, barków, ramion oraz mięśni brzucha. Podczas ćwiczeń należy pamiętać o czasie na regeneracje mięśni. Przykładowymi ćwiczeniami, które zawiera ebook są między innymi podciąganie (tutaj jest potrzeby drążek sufitowy lub drążek ścienny). Ćwiczenia z obciążeniem (potrzebne: gumy oporowe, gumy powerband, ekspandery). Pompki, przy których przydadzą się drewniane poręcze. Moje plany treningowe są dedykowane również dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową, popracować nad swoją wytrzymałością, a co najważniejsze – są idealne dla osób, które nie chcą, nie mają możliwości, bądź nie mają ochoty uczęszczać na siłownie.

Prawidłowa dieta.

Kolejnym elementem budowania masy i trenowania w domu jest odpowiednio zbilansowana dieta. Oczywiście można iść na łatwiznę i wykupić catering dietetyczny. Jednak co w przypadku, gdy nie możesz sobie pozwolić na gotowe jedzenie? Albo po prostu lubisz gotować i chcesz sam przygotowywać posiłki, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Przychodzę z ratunkiem również w kwestii jedzenia. W sklepie posiadam ebook – dieta szybka i prosta, w którym znajdziesz przepisy – około 40 przykładowych posiłków, 40 stron, na których rozpisuję najważniejsze informacje dotyczące odżywiania. Oczywiście przy każdym posiłku jest rozpisana kaloryczność, więc nie musisz sam liczyć kalorii, bo zrobiłem to już za Ciebie! Ten ebook jest dla osób, które chcą schudnąć, jak i dla tych, którzy planują zbudować masę. Dzięki ebookowi nauczysz się jak zdrowo jeść i polubić się z wartościowym, zdrowym i dobrym dla Twojego organizmu jedzeniem. Oczywiście uwzględniłem dni na cheat meal, bo przecież tu nie chodzi o ograniczenia i restrykcyjną dietę, a zdrowy stosunek z jedzeniem.

Podsumowanie

Podsumowując – ćwicząc z odpowiednim sprzętem w domu jak najbardziej jesteś w stanie zbudować masę mięśniową. Musisz jednak pamiętać, aby ćwiczenia wykonywać regularnie i dbać o prawidłową dietę. Gdy będziesz się trzymał założonych planów treningowych i pilnował regularnych posiłków osiągniesz zamierzony i długo wyczekiwany cel. Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie zauważysz efektów. Nic nie dzieje się od razu, przeznacz sobie więcej czasu na swoją metamorfozę i dąż do celu każdego dnia. Jeśli chcesz mieć pewność, że sprzęt, którego będziesz używał do ćwiczeń jest porządny i nadaje się do długotrwałego użytkowania odwiedź mój sklep. Znajdziesz w nim sprzęt niezbędny do ćwiczenia mięśni. Od gum rozporowych, przez ekspandery, aż po drążki do podciągania. Wybieraj z całej gamy sprzętu sportowego.

Kategorie

  Trening dla początkujących

  Uncategorized

Najnowsze wpisy

0
  0
  TWÓJ KOSZYK
  Niezależnie zweryfikowany
  8576 opinii