fbpx

Gumy powerband – przykładowe ćwiczenia z gumami

Gumy powerband – przykładowe ćwiczenia z gumami

Gumy powerband są świetnym sposobem na ćwiczenia w domu z dodatkowym obciążeniem. Takie rodzaje ćwiczeń angażują zarówno górną partię ciała jak i dolną. Trening z gumami daje wiele możliwości, w zależności od tego, jaką partę ciała chcemy trenować i na których mięśniach zamierzamy się skupić. Nie potrzebujesz specjalnego sprzętu z siłowni, aby pracować nad swoją sylwetką. Gumy powerband sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni do tego sprzęt, taki znajdziecie u mnie w zakładce SKLEP.

W dzisiejszym artykule przedstawię 6 prostych ćwiczeń, dzięki którym będziesz w stanie wyćwiczyć swoje ciało bez wychodzenia z domu. Potrzebna jest Ci jedynie motywacja, mata (jeśli jej nie masz to nic – nie jest niezbędna), chęć do ćwiczeń i gumy powerband.

Ćwiczenia z gumami na klatkę piersiową

Ćwiczenie 1 – Pompki

Świetnym ćwiczeniem, by pracować nad klatką piersiową są pompki, same już bardzo dobrze rzeźbią ciało, a z dodaniem do nich gum oporowych potrafią zdziałać cuda.

Gumę należy przepleść przez plecy oraz złapać jej końce rękami. Ustawiamy się tak, jakbyśmy robili standardowe pompki. Ramiona powinny być ustawione delikatnie szerzej niż na szerokość barków. Pilnuj, aby brzuch był napięty, tak samo w przypadku pośladków. Z takiej pozycji zbliżaj tułów do podłoża jak najniżej potrafisz. Pamiętaj, aby plecy były wyprostowane.

Ćwiczenie 2 – Przyciąganie i odwodzenie rąk

W tym ćwiczeniu nie zmienia się ułożenie gumy powerband. Trzymamy ją dalej przeplecioną przez górą część pleców. Nogi stawiamy na szerokość barków, pozycję trzymamy w linii prostej, nie wyginamy pleców w łuk. Ramiona muszą być wyprostowane do boków i z takiej pozycji przywodzimy ręce do siebie na wysokości klatki, po czym wracamy na zewnątrz. Staraj się nie wykonywać ćwiczenia szybko, musisz czuć pracę mięśni.

Ćwiczenia z gumami na plecy

Ćwiczenie 1 – Przyciąganie ramion

Przy tym ćwiczeniu wykorzystanie gumy powerband będzie bardzo istotne. Należy stanąć na gumie w rozkroku większym niż na szerokość barków. Złap gumę na środku i pochyl tułów. Pamiętaj, aby plecy były proste! To jest bardzo ważne. Nogi powinny być ugięte w kolanach, a brzuch napięty. Ramiona przyciągamy do siebie, aż łokcie przekroczą linie tułowia. Podczas wykonywania tego ćwiczenia łopatki ściągamy do siebie.

Ćwiczenie 2 – Przyciąganie ramion w pozycji siedzącej

W tym przypadku guma oporowa będzie przeciągnięta przez stopy. Usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami. Nogi zegnij delikatnie w kolanach, pięty oprzyj na podłodze, tak, by palce u stóp były skierowane ku górze. Gumę (przeciągniętą przez śródstopie) chwyć za końce i zacznij przyciągać ramiona do siebie tak jak w poprzednim ćwiczeniu – czyli do momentu, aż łokcie przekroczą linie tułowia.

Ćwiczenia z gumami na barki

Ćwiczenie 1 – Podchwyt

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujesz już nie jedną, a dwie gumy powerband. Stań na każdej z nich. Postaraj się, aby stopy były mniej więcej na szerokość barków, drugi koniec gum złap w obie ręce (tutaj uwaga!) podchwytem. Dłonie powinny być ułożone mniej więcej na wysokość barków. Z tej pozycji wyprostuj ramiona w górę nad głowę do pełnego wyprostu rąk. Pamiętaj, aby plecy nie wyginały się w łuk.

Ćwiczenie 2 – Podchwyt

Pozycja wyjściowa to wyprostowana sylwetka. W dłoniach trzymamy gumę powerband – podchwytem. Staramy się trzymać ją na wysokości barków. W tej pozycji wykonujemy zakrok jedną nogą. Udo drugiej nogi powinno być równoległe do podłogi. W tym samym czasie prostujemy oba ramiona na zewnątrz. Ruch ten należy powtórzyć na drugą nogę.

 

Tych 6 prostych ćwiczeń jesteś w stanie wykonać zarówno w domu jak i na siłowni. Gumy powerband pozwalają Ci rozbudować sylwetkę tak, jak tego chcesz. Niewielkim kosztem jesteś w stanie dążyć do swojego celu. Pamiętaj, by zaopatrzyć się w jak najlepszy sprzęt, gumy powinny być przede wszystkim trwałe, jeśli zamierzasz z nich często korzystać.

Zachęcam do zaglądnięcia do naszego sklepu internetowego KLIKNIJ TUTAJ! oraz do zapoznania się z innymi artykułami.

Kategorie

  Trening dla początkujących

  Uncategorized

Najnowsze wpisy

0
  0
  TWÓJ KOSZYK
  Niezależnie zweryfikowany
  8576 opinii